Cestovní pojištění do Amerika

New York - katedrála

Co by mělo tedy cestovní pojištění do Ameriky obsahovat? Je nutné začít u zdravotního cestovního pojištění do zahraničí. V Americe je zcela jiný systém zdravotnictví, občané nemají někde ze zákona povinnost si platit zdravotní pojištění, proto je nutno počítat s tím, že lékařské ošetření v Americe si většinou musí pacient hradit sám. Další nepříjemnou skutečností je poměrně drahá zdravotní péče. Pokud nechcete v případě potřeby zdravotního ošetření, vše hradit ze svého – sjednejte si dostatečné pojistné krytí zdravotních výloh s pojišťovnou. Cestovní pojištění Amerika by mělo vycházet z rozsáhlého pojistného krytí především zdravotních rizik. Pojišťovny nabízí řadu možných připojištění k základnímu běžnému zdravotnímu cestovnímu pojištění. Dále nelze opomíjet ani možné škody, které způsobíte nechtěně někomu jinému. Cestovní pojištění Amerika by mělo odrážet cíl cest, způsob cestování, aktivity a rizikovost prostředí.

Pojištění podle lokality

Cestovní pojištění Amerika by se mělo sestavovat podle lokality, do které bude cesta cílená. Každé prostředí sebou přináší různá rizika. I v civilizovaných místech nutno očekávat hrozby. Amerika je známá svou poměrně vysokou kriminalitou a v poslední době hrozí i teroristické útoky. Z nedávné doby je známá celá řada takových případů. Může se stát, že zrovna Vy bude „ v nesprávném čase, na nesprávném místě“ a problém je „ na světě“. Cestovní pojištění Amerika by mělo také zohledňovat možná rizika škod podle druhu cesty.

Pojištění podle druhu cesty

Cestovní pojištění Amerika by mělo vycházet z druhu podnikané cesty. Na základě činností, které budou za doby pobytu v Americe podnikány. Co je myšleno, pod pojmem druh cesty? Do Ameriky se může jet za nejrůznějším účelem. Turistika, sport, odpočinek, poznávání, cestování, studium, práce, nebo podnikatelské aktivity. Z toho by se také měla odvíjet volba potřebné pojistné ochrany.